Küll on kahju taaskord tõdeda, et sellest põhitööst, ehk arvutusest - katsetusest - joonestamisest pole ühtegi pilti. On vaid mõnest tööprotsessist, töö käigus ei mõtle kõigele, mida peaks jäädvustama, et sellest teisedki aru saaks.
Aga... Peale külgede lihvimist ja viimistlust sai hakata liistusid sisse sobitama. Mõni tahtis väheseid korrektuure:
Ja lõpuks liimisin kokku ka ühtlasi ära, tulemus sai minu arust täitsa hea, arvestades, kui kummaliselt keeruline see kokkuvõttes oli.
Viimase pildi peal näeb välja nagu leivakast :)
Kunagi algne plaan - teha liistud muudetava suunaga - oleks olnud üsna utoopiline ettevõtmine. Tehtav, kuid jube keeruline. Kokkuvõttes olen kupliga täitsa rahul: tuli piisavalt omapärane, et eristuda masstoodangust, piisavalt vigu, nägemaks, et see on siiski käsitöö. Ja kui kunagi WC peaks tükkima valmis saama, siis on seal stiililiselt kõik ühte moodi, mis annab päris omapärase kooskõla.
Kui keegi peaks sarnast asja kunagi järgi proovima teha, siis jagan siin ära ka mõne tähelepaneku:
- Liistude keetmise puhul - mida kauem mullides hoida, seda paremini paindub ja kuivab ühtlasemaks
- Peale keetmist vormides ei tasu kiirustada ega palju korraga ette võtta
- Tulemus tuleks kindlasti parem, kui iga liist panna eraldi paindevormi (pildil parempoolne) ja lasta tal seal ära kuivada lõplikult (ca nädal aega), kui panna ühtsesse vormi teistega (pildil vasakpoolne)
- Otsalaudade kavand teha paberi peal võimalikult täpselt ja kujutlusvõimerikkalt ära, et puitmaterjali vähem raisata. Testimaks soovitavat valgusvihku on lihtsam paberist teha sarnane asi valmis, kui hakata olemasolevaid painutatud liiste rikkuma.
- Otsalaudade faase ei puuri kuidagi ilma puurpingita / trellihoidikuta
- Korraga kokkuliimimine rohkemate liistuarvude puhul on üsna tülikas
No comments:
Post a Comment